Sbírka čajových sáčků, sběratelská burza

Sběratelství

Kdo bude číst pravidelněji příspěvky na této stránce, časem si uvědomí, jak málo času pro svůj kreativní svět mám a že mi jeden život nestačí. Dneska bych vám chtěla poodhalit komůrku s jedním z koníčků, který mě doprovází už od dětství. Je to sbírka prázdných čajových přebalů.

Sbírat jsem začla kolem svého 10. roku života. Přišla za mnou sestřenka Míša a donesla jednu celou kolekci čajů z Jižní Ameriky (dodnes si pamatuju které) s tím, že budeme sbírat. Mě to neopustilo, ji asi po pár týdnech 🙂 O to větší překvapení bylo, když jsem ji o svém koníčku řekla po několika letech. Sbírat pořádně jsem začla až někdy na gymplu, kdy jsem svých cca 230 ks/druhů našla schovaných v krabičce v šuplíku.

K dnešnímu dni mám ve sbírce cca 16 500 ks/druhů. Když jsem měla na výšce čas, snažila jsem si sbírku skenovat a nahrávat na web, abych měla přehled i mimo domov. Můžete se tedy podívat na tu nejmenší část zde. Bohužel se mi s webem nepracovalo nejlíp a byla tam spousta věcí, která mě z toho odradila. Web se tedy už několik let neaktualizuje. Ale pro představu je to pěkné 🙂

Výstava čajových přebalů, sběratelská výměna

17.11. pořádali 2 sběratelé v České Třebové výstavu čajových přebalů a souběžně probíhala v menší místnosti výměnná burza. Sešlo se nás cca 18 a bylo moc fajn vidět některé naživo – s některými si píši poštou už od základky a znám jenom přezdívky 🙂 Malý fotoreport můžete vidět v Českotřebovském deníku. Na fotkách uvidíte, jak se všichni čajíčkama hraboší a mění nebo potom větší místnost s vernisáží.

Letos jsem si přivezla cca 550 nových sáčků, které budu s mým vytížením řadit ještě pěkně dlouho. Ale bylo to moc fajn a zasloužený relax. Tato výstava probíhá každý rok zhruba ve stejném termínu v Ekocentru v České Třebové. Pokud by vás to zajímalo, určitě se příští rok zastavte!

A tady na ukázku jedny z mých oblíbených sáčků – většinou to bývají kreslené. Nebo naopak sáčky, ke kterým se váže nějaký příběh. Ale o těch třeba někdy jindy 🙂

Nejhezčí design obalů v ČR má, z mého pohledu, Sonnentor z Čejkovic.

sonnentor sonnento

Medvídek Paddington z Finska a Karel Čapek z Japonska.

paddington karel

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.